Živé diskuze nebo nepovedené akce? Media hodnotila cyklus našich debat v obcích

Cyklus našich besed v obcích ochranného pásma se pomalu blíží ke konci. Mimo cenných podnětů a zpětné vazby nám přinesl i zajímavý pohled do regionálního mediálního světa. Přinášíme vám proto souhrn všech článků, které jsme o našich besedách v mediích našli. Pokud jste se jich osobně účastnili, budeme rádi, když nám svůj názor na jejich konání pošlete na email grossmann@nppodyji.cz

Pikantní jsou pro nás dvě různé reportáže ze setkání v Havraníkách ( 6. 3. 2012). Zdá se, jakoby každý z reportujících novinářů byl na úplně jiné akci. Zatímco podle Petry Konvalinové ze Znojemského týdne se na besedě živě debatovalo (V Havraníkách se živě diskutovalo, Znojemský týden 12. 3. 2012, Stáhnout ve formátu pdf) podle Vlastimila Mrvy naopak šlo o nepovedenou akci, ze které lidé znuděně odcházeli. (Havraníky: Diskuze s občany se Národnímu parku nepovedla, Znojemsko, 13. 3. 2012, Stáhnout ve formátu pdf). Podle našich odhadů se diskuze v Havraníkách zúčastnily zhruba čtyři desítky lidí (jeden z největších počtů v celé sérii debat) a první začali odcházet po zhruba 2,5 hodinách trvání.

Asi nejostřejší diskuzi jsme zažili ve znojemské městské části Hradiště. Popsal ji redaktor Znojemského deníku Martin Moštěk (Park přišel na besedu, místní hromovali, Znojemský deník, 23.2. 2012, Internetová verze článku zde.)

V Havraníkách se živě diskutovalo, Znojemský týden 12. 3. 2012 V Havraníkách se živě diskutovalo, Znojemský týden 12. 3. 2012 (92,12 KB)

Havraníky: Diskuze s občany se Národnímu parku nepovedla Havraníky: Diskuze s občany se Národnímu parku nepovedla (158,05 KB)

 

 

&source=https://www.nppodyji.cz" title="LinkedIn" onclick="javascript:window.open(this.href,'', 'menubar=no,toolbar=no,resizable=yes,scrollbars=yes,height=600,width=600');return false;">