Začíná tradiční cyklus přednášek Přírodou celého světa

Přednášky, které již tradičně připravuje Správa Národního parku Podyjí na zimní úterní podvečery, vás letos zavedou např. mezi kočovné mongolské pastevce, íránské kaloně či gabunské slony a brouky. Se všemi se můžete potkat na plátně přednáškového sálu znojemského Domu umění.

První přednáška nás zavede do Mongolska, foto Veronika Zikmundová První přednáška nás zavede do Mongolska, foto Veronika Zikmundová

Přednáška, která cyklus tentokrát odstartuje, nese název Děti modrého nebe - o kočovných pastevcích Mongolska. Přijede s ní z pražské Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Veronika Zikmundová, která do Mongolska za novými poznatky jezdí již více než 20 let. O životě na rozlehlých mongolských stepích se dozvíte 31. ledna. Dalším tématem, kterým je Quebec - lesy zrozené v ohni, vás provede Tomáš Vrška, odborník orientující se nejen v problematice našich místních lesů.

Druhé únorové úterý přinese další ze série českých velkoplošných chráněnných území, tentokrát Národní park České Švýcarsko. Přednášet o něm bude Václav Sojka. V druhé polovině února nás Jaroslav Hromas ze Správy jeskyní ČR zavede na ostrov Madagaskar a poté zoolog Jihomoravského muzea Antonín Reiter za kaloni do Jihozápadního Íránu. Cyklus uzavře 6. března Lukáš Čížek z Entomologického ústavu Akademie věd ČR výletem do Gabunu, ve kterém si všímá nejen hmyzu, ale i mnohem větších živočichů.

Všechny přednášky začínají v 19h, vstup je volný. Program si můžete přečíst zde: Přírodou celého světa 2012 Přírodou celého světa 2012 (483,59 KB). Těšíme se na vás!