Výstava Správy parku na vranovském zámku letos zprostředkuje dětský pohled na přírodu

Už dvacet let Správa Národního parku Podyjí každoročně vyhlašuje dětskou výtvarnou soutěž Příroda kolem nás. Letos se rozhodla vybrat nejzajímavější práce za poslední desetiletí a vystavit je v galerii Thayana na vranovském zámku. Třináct prací mladých autorů se objeví i v kalendáři Správy parku na rok 2021.  

Galerie Thayana své brány otevře na začátku července a zájemci v ní zhlédnou několik desítek dětských prací. „Rok co rok oslovujeme ty nejmladší talenty, děti z mateřských škol, škol základních, speciálních či dětských domovů, domů dětí, ale i uměleckých škol či víceletých gymnázií. Za celé dvacetileté trvání soutěže prošlo našima rukama bezmála čtyřicet tisíc dětských uměleckých děl, které pravidelně do soutěže zasílalo na 200 škol z celé republiky. V hojnějších ročnících byla účast škol až dvojnásobná,“ popisuje ředitel Správy Národního parku Podyjí Tomáš Rothröckl.

Soubor tak nabízí unikátní příležitost podívat se na přírodu, která nás obklopuje, dětskýma očima. „Zadívat se tak můžete na domy v krajině, roztodivné živočichy i rostliny, les i řeku. A nechat se inspirovat bohatstvím nápadů, fantazie, čistotou i dětským údivem nad zázraky přírody. Otevře se před vámi fantastkní svět, který jste doposud přehlíželi, i když jste ho stále měli přímo před sebou,“ soudí Rothröckl.

Výstava v galerii Thayana na vranovském zámku je otevřena každý den kromě pondělí od 10 do 17 hodin.

V letošní sezoně také Správa parku zopakuje v objektu celnice u mostu do Hardeggu výstavu mapující 30 let soužití na otevřené hranici mezi Českem a Rakouskem. Otevřeno denně od 10,00 - 17,00 hod. Více...