Vyražte Podyjím na elektrokole. Dobít můžete i v našem navštěvnickém centru

Návštěvníkům Znojemska a především Vranovska je určena tyto letní prázdniny nová služba, kterou spolu s řadou partnerů připravila společnost Vranov Agency. Nemusíte být zdatnými cyklisty či naopak prosedět celý den v autě, stačí si zapůjčit elektrokolo či elektroskútr a můžete se pohybovat relativně pohodlně a rychle po zajímavých místech znojemského regionu.

Image
Elektrokolo si nyní můžete půjčit hned na několika místech v Podyjí. FOTO: Hybrid.cz

Kolo či skútr na elektrický pohon si můžete zapůjčit v jedné ze čtyř půjčoven a to na hrázi Vranovské přehrady, v Campu pláž ve Vranově, ve znojemské Staré vodárně a nebo v Campu Horka v Bítově. Poskytovatel služby garantuje dojezd elektrokola na vzdálenost 40-80 km (záleží na tom, jak aktivně kolu pomůžete vlastním šlapáním a jak kopcovitý terén si vyberete). Dojezd elektroskútru se pak pohybuje mezi 45-60 km.

Pokud ale plánujete výlet delší, je možné využít služby dobíjecích stanic, kde kolo či skútr na nějakou dobu odstavíte u speciálního stojanu, vyplněný čas můžete strávit třeba návštěvou památky, pěším výletem či občerstvením. Váš dopravní prostředek se mezitím úplně nebo částečně dobije a vy máte garantován dojezd zpět do půjčovny. Dobíjecí stanice jsou situovány v atraktivních místech (památky Bítov či Vranov, u hraniční lávky v Hardeggu apod.).

V půjčovnách se můžete dozvědět více podrobností o zajímavých trasách či okruzích, Společnost Vranov Agency doporučuje trasy Projížďka historií (Vranovsko, Bítovsko, cca 54 km), Projížďka po vodních dílech (Vranov – Znojmo, cca 45 km) a Projížďka krajem našich sousedů (Vranov – Hardegg – Riegersburg, cca 52 km).

Návštěvníci, kteří si půjčí elektroskútr, jsou mírně omezeni při výběru těchto tras. Nemohou se vydat po komunikacích se zákazem vjezdu motorových vozidel. Toto omezení se týká zejména částí doporučených okruhů mezi Hardeggem a Čížovem (cyklotrasa č.5003) a mezi Čížovem a hájenkou v Lesné přes kopec Větrník (cyklotrasa č. 48).

Podrobnosti o službě naleznete na stránkách společnosti E.ON

Okolí Vranovské přehrady láká k projížďkám