Tam, kde Fuchs dává dobrou noc

/SLOVNÍČEK KE STAŽENÍ, FOTOGALERIE/ Novou jazykovou příručku mají k dispozici všichni milovníci životního prostředí. V češtině, slovenštině a němčině v ní naleznou termíny z ochrany přírody, různé zvířecí a rostlinné druhy nebo slovíčka z oblasti cestovního ruchu.  Jazykového průvodce oborem vydala dolnorakouská zemská akademie. Jeho digitální verzi si můžete stáhnout z webových stránek. Tištěná bude k dispozici v druhé půlce června na vyžádání v budově Správy Národního parku Podyji ve Znojmě nebo v jeho Informačním středisku v Čížově.  

Autoři šestadevadesáti stránkové publikace doufají, že přispěje k jazykovému porozumění v česko-rakousko-slovensko-německých přeshraničních chráněných územích. Kromě Podyjí – Thayatalu ji tak lidé budou moci využít například na Šumavě – Böhmerwald nebo v Česko – Saském Švýcarsku.

Stáhněte si příručku ve formátu pdf: Sprachfürer natur - Jazykový průvodce přírodou

Jazykového průvodce autoři veřejnosti slavnostně představili na začátku června v Rakouském kulturním centru v Praze. Na fotografie z akce se můžete podívat v této fotogalerii.

Ve stejné edici vyšel už například jazykový průvodce zdravotnických termínů nebo slovíček a frází týkajících se cestovního ruchu.

Správa Národního parku Podyjí připravuje představení publikace na podzim ve Znojmě.