V březnu od nás můžete získat knihu historických fotografií

/SOUTĚŽ/ V březnu to bude přesně třicet let od vyhlášení Národního parku Podyjí. Abyste mohli dárky dostávat i vy, tak pro vás máme připravenou sérii soutěží. Pokud správně odpovíte na naše otázky, máte šanci získat zajímavé ceny z naší produkce. Tentokrát knihu srovnávacích historických fotografií Podyjí v proměnách času. Odpovědi posílejte do úterý 23. března. 

Image

V tentokrát stačí odpovědět na otázku: Z jaké podyjské vyhlídky mohli lidé v první polovině 20. století vidět tento pohled? Do hádání se zapojíte vyplněním našeho formuláře níže. Ceny získá odesílatel 5, 10, 20, 25 a 30 správné odpovědi.

AKCE BYLA UKONČENA 

Správná odpověď:

Z vyhlídky Králův stolec

Knížku od nás dostali Věra Matějková, Petr Urbánek, Jiří Malár, Eva Gazárková, Lubomír Sehon. Gratulujeme!

Kniha Podyjí v proměnách času

Autoři knihy Podyjí v proměnách času se rozhodli zachytit to, co z lidské paměti často rychle mizí. Z historických obrazů, pohlednic a fotografií vybrali téměř dvě stovky míst, navštívili je a zdokumentovali. Vznikla tak jedinečná sbírka, která dokládá změny krajiny za více než sto posledních let. V devíti kapitolách se ale autoři nevěnují jen řece, údolí Dyje nebo krajině Podyjí, zachytili i proměnu obcí, historických památek nebo státní hranice. „Snažili jsme se, aby kniha široké veřejnosti vysvětlila z přírodovědného a historického hlediska příčiny dnešní podoby Podyjí v kontextu s dějinnými událostmi 20. století,“ popisuje autor Petr Lazárek. Díky německým překladům českých textů a popisků by kniha mohla zaujmout i sousedy z rakouského Thayatalu.

Image

Image