Skrytý život Podyjí: Fotopasti zachytily jeleny, medvěda i zvědavce

/FOTOGALERIE/ V posledních třech letech nainstalovali Správci národních parků Podyjí a Thayatal řadu fotopastí na obou stranách hranice. Políčeno měli především na kočku divokou. Zachytit se jim ale povedlo například bobry při práci, jeleny, lišky nebo televizního medvěda. Prohlédněte si ty nejzajímavější fotky. Kočka divoká automatickému oku fotopastí zatím uniká…

Noční práce – Jedním z prvních úlovků našich fotopastí byly snímky bobra při jeho noční práci. O pohybu těchto zvířat přímo v národním parku jsme věděli. Jejich fotografie jsme ale do té doby nepořídili. 

Image

Image

Kde lišky dávají dobrou noc - liška je nejběžnější psovitou šelmou Podyjí. Fotopasti ji zachytily hned několikrát. Tady si prohlíží pachovou past připravenou na kočku divokou.

liska_02.JPG

Medvěd "podyjak"
Objevil se v Podyjí medvěd? Ano! Ale jen na pár dnů, kdy tu se svým štábem natáčel autor slavného medvědího večerníčku Václav Chaloupek.
Image

Kanci, bachyně a malá pruhovaná selátka - Divoká prasata jsou velcí tuláci. V noci urazí za potravou řadu kilometrů. Zatímco kanci jsou samotáři, bachyně se drží ve stádech. Chrání svá mláďata a připravují je na život ve volné přírodě.

Image

Image

Image

Mufloni, srnky a jeleni - fotopasti samozrejmě zachytily i vysokou. Na snímcích si můžete prohlédnout paroží čtrnácteráků nebo třeba jelena špičáka. Na slaniska dorazili mufloni nebo tlupa daňků.

Image

Image

Image

Image

Image

Unidentified Flying Objects - fotopasti přinesly i snímky více i méně identifikovatelných létajících objektů. Na fotkách tak můžete vidět sýkorku, výra nebo letájící prasátko...

Image

Image

Image

Zvědavci a houbaři - součástí skrytého života národního parku jsou samozřejmě i lidé.

Image

Image

Tyto a další snímky z našich fotopastí naleznete v rozšířené fotogalerii.