Setkání pracovníků národních parků Rakouska a České republiky - Dny spolupráce (Hardegg, 8.-9.10. 2009)

Ve dnech 8. a 9. října se konalo mezinárodní setkání pracovníků národních parků Rakouska a České republiky v sídle rakouského Národního parku Thayatal v Hardeggu. Toto setkání bylo uspořádáno u příležitosti 10. výročí vzniku Národního parku Thayatal.

Setkání se zúčastnilo 180 účastníků z 6 rakouských a 4 českých národních parků. Vedle těchto účastníků navštívil toto setkání i pan Ing.Vladimír Dolejský, PhD., ředitel odboru péče o národní parky Ministerstva životního prostředí ČR a paní Mag. Valerie Zacherl-Draxler jako zástupkyně rakouského Ministerstva životního prostředí.

V úvodu prvního dne setkání představila paní Mag. Claudia Wurth-Waitzbauer prezentaci o národních parcích v Rakousku. Program následoval představením českých národních parků panem Ing. Handrijem Härtelem, prezidentem Europarc ČR. Následoval seminář věnovaným komunikačním dovednostem.

Dne 9. října byly na programu odborné exkurze do různých částí národních parků Podyjí a Thayatal. Na této úspěšné akci se podílela i Správa Národního parku Podyjí.

Ing. Tomáš Rothröckl

Ing. Michal Císař