Přijďte se podívat na stromy navržené do ankety Strom Znojemska

/POZVÁNKA/ - Od  1. do 22. prosince se můžete přijít podívat na výstavu fotografií stromů navržených do ankety Strom Znojemska 2011 na SOU a SOŠ Přímětická a dát hlas svému favoritovi. Po Novém roce se výstava, stejně jako v minulém ročníku, stěhuje do Domu umění a bude tam doprovázet cykly přednášek Jihomoravského muzea i Správy Národního parku Podyjí.

Image

V tomto regionálním ročníku Stromu Znojemska se nesešlo tolik návrhů, jako v loňském, premiérovém. Přesto pořadatelé věří, že si každý návštěvník výstavy svého favorita vybere. Správa NP Podyjí navrhla společně s Nadací pro obnovu církevních památek děkanství znojemského a Občanským sdružením Popice Charlese Sealsfielda jako své kandidáty do ankety dvě lípy rostoucí u kaple Panny Marie Bolestné, nacházející se u frekventované turistické i cykloturistické stezky poblíž Popic. Není to jediný návrh, kde se potkává krásný strom se zajímavým příběhem, případně i památkou, která dojem z místa umocňuje.

lípy v Boskovštejnělípy v Boskovštejně

lípy u Popické kaplelípy u Popické kaple

borovice u Cornštejnaborovice u Cornštejna

Zajímavý je např. i příběh dvou "školních" sekvojovců obrovských, potomků sekvojovce rostoucího v místním zámeckém parku, známého nejen z naší minulé regionální ankety. Plakat_sekvojovci.pdf Plakat_sekvojovci.pdf (1,69 MB).

Hlasovat můžete přímo na výstavách pomocí anketního lístku, brzy též přímo na našem webu, nebo na adrese strom.znojemska@seznam_cz.

jinan v Jubilejním parkujinan v Jubilejním parku

hlasováníhlasování

srdcová lípa u Příměticsrdcová lípa u Přímětic