Pozvánka na akce ke Dni Země (tisková zpráva)

Správa Národního parku Podyjí zve všechny milovníky přírody na akce, které pořádá v nadcházejícím víkendu společně s dalšími organizacemi u příležitosti oslav Dne Země.

V sobotu 24. dubna proběhne ve spolupráci s Jihomoravským muzeem zoologická exkurze se zaměřením hlavně na obojživelníky a vodní hmyz, vedená Antonínem Reiterem (sraz v 9,00 h ve Vranově nad Dyjí u informační tabule Správy NP Podyjí u jezu Formóza). Na exkurzi časově naváže vernisáž jednodenní výstavy vítězných prací dětské výtvarné soutěže Příroda kolem nás s vystoupením dětského hudebního souboru Dyjavánek (14,00 h, 2.nádvoří zámku ve Vranově nad Dyjí). Spolupořadatel výstavy je Dům dětí a mládeže Šumná.

vystoupení souboru Dyjavánek na vernisáži ke Dni Země 2006vystoupení souboru Dyjavánek, Den Země 2006

výstava vítězných prací ze soutěže Příroda kolem nás, Den Země 2006výstava v Čížově, Den Země 2006 

V neděli 25. dubna  pořádá Klub přátel stromů Znojemska Den Země se stromy, na programu se podílí SOŠ a SOU Znojmo, Dvořákova 19, Správa NP Podyjí a Ekoporadna při Správě NP Podyjí. Vycházka k finalistce ankety Strom roku 2009 - lípě Samaritánce na Hradišti, u které se dozvíte informace o volbě Stromu roku Znojemska 2010, je doplněna sázením stromků ve starém sadu na Hradišťských terasách.

Pořadatelé se těší na vaši účast. Podrobnosti o akcích obou  víkendových dnů naleznete zde.