Poznání i pomoc. Vyrazte s námi do terénu a přidejte ruku k dílu v sadu i pařezině

/AKCE ZRUŠENA/ Hned dvě naše březnové akce jsou zaměřeny přímo na práci v terénu národního parku Podyjí. V sobotu 14. 3. se s námi můžete dozvědět více o roubování stromů starých ovocných odrůd o týden později pak pomoci s péčí o pařezinu u Hnanic. Akce mají omezenou kapacitu. Tak dlouho neváhejte. 

Image

Sady u Havraníků. FOTO: Petr Lazárek / Správa Národního parku Podyjí

Jak správně roubovat ovocné stromy přiblíží druhou březnovou sobotu Martin Musil a Pavel Fojt. Praktické ukázky roubování ovocných odrůd předvedou v obnoveném sadu u Horního Břečkova. Na akci je nutné se přihlásit u naší kolegyně Svatavy Holubové (e-mail: holubova@nppodyji_cz, tel.: 606 710 300) do 6. března. Akce se uskuteční v rámci projektu "Prožijte a poznejte Podyjí" financovaného Státním fondem životního prostředí České republiky

!!! AKCE ZRUŠENA !!!

Správa Národního parku Podyjí se v rámci své činnosti stará o stovky hektarů luk, trávníků, mokřadů, vodních nádrží, ale i lesních porostů. Většina těchto lokalit vyžaduje každoroční péči v podobě sečení trávy, odstraňování náletových dřevin nebo hrabání stařiny. Do krajiny také vracíme chybějící stromy nebo remízky.

Letos se můžete do této práce zapojit i vy už třetí březnovou sobotu. Naši sérii brigád Přírodě na pomoc začneme v Hnanické pařezině. S vaší pomocí budeme stavět oplocenku, stahovat klest, uklízet po zimním frézování a k tomu se něco dozvíte o výmladkovém hospodaření (obnově pařezin). Přihlásit na akci se můžete pomocí tohoto formuláře.