Koncem listopadu se můžete vánočně naladit v Hardeggu

Naši rakouští kolegové ze Správy Národního parku Thayatal připravují společně se Správou Národního parku Podyjí adventní trhy na téma České vánoce. Poslední listopadový víkend je můžete navštívit v Domě Národního parku nad Hardeggem, vždy odpoledne od 13 do 19 h.

Krásně ozdobený vánoční stromeček, s láskou vytvořené vánoční dekorace, vůně pečených jablek a svařáku stejně jako obyčeje, hudba, řemesla a kulinářské pamlsky z jiných regionů – to jsou Vánoce jinde na Správě Národního parku Thayatal.

Při příležitosti tématu „25 let od otevření hranic“ byl letos pozván do Thayatalu nejbližší soused -  Národní park Podyjí. Pozvání jsme rádi přijali a společně jsme pro vás vymysleli pestrý program:

Sváteční náladu ve vánočně vyzdobené budově Správy NP přinese v sobotu koncert dětského sboru Dyjavánek ze Znojma a ve vánoční divadelní hře se děti z partnerské školy Hardeggu a Pleissingu vydají hledat krále míru. Poté se budou vyprávět pověsti z Podyjí v němčině i češtině.

Napínavé a strašidelné to bude po soumraku, kdy přijde na návštěvu Mikuláš se svými společníky anděly a čertem. Při procházce po stezce okolo budovy Správy národního parku osvětlené svíčkami bude Helga Donnerbauer vyprávět, jak se v Čechách slaví svátek svatého Mikuláše. Mikuláš bude cestou rozdávat dětem malé dárečky.

Hlavní bod letošního vánočního trhu je autorské čtení z knihy „Doma je všude“ od česko - rakouské novinářky Barbary Coudenhove-Kalergi, korespondentky ORF a známé pamětnice sametové revoluce.

Ani v neděli nebude samozřejmě chybět hudba. Rozjímavý a působivý bude koncert pěveckého sboru z Hardeggu v neděli pod názvem „Zpívej v době adventu“. Na závěr se posluchači dočkají vystoupení skupiny ze sousedního Čížova, při kterém bude představena česká domácí vánoční hudba.

Hoďte stres všedních dní za hlavu, užijte si předvánoční atmosféru u skleničky punče a obstarejte si dárečky pro vaše milované! U stánků návštěvníky čekají nejrůznější řemesla a výrobky z českého národního parku, keramika, knihy, adventní věnce, květinová aranžmá, vánoční cukroví nebo vánoční ozdoby. Kulinářskými pamlsky a horkými nápoji je budou rozmazlovat kavárna a restaurace Lily a FF Merkersdorf. K tomu budou k mání všelijaké speciality ze zvěřiny. Ve vánoční dílně mohou naši malí návštěvníci dle libosti vyrábět a tvořit vánoční dárky - je pro ně připraveno vánoční tvoření s barvami a textilem, zdobení perníčků a jiné činnosti.

Program:

sobota, 29. listopadu

14:00 „Hledání krále míru“ – vánoční hra partnerské školy z Pleissingu

15:30 „Dojemný čas vánoční“ s dětským sborem Dyjavánek ze Znojma

16:30 Čtení pověstí (DEU a CZ) s Rosi Grieder a Libuší Gebetsroither

17:30 Procházka osvětlenou stezkou se svatým Mikulášem a jeho společníky

neděle, 30. listopadu

14:30 „Zpívej v době adventu“ – adventní koncert pěveckého sboru z Hardeggu

15:30 „Doma je všude“ – čtení s paní Barbarou Coudenhove-Kalergi

16:30 Rozjímavé vánoční koledy a domácí uskupení z Čížova

 

Vánoční dílny pro děti po oba dva dny od 14 hod (vstupné)

Vstup do areálu zdarma.