Umění a věda. Botanička v srdci národního parku představí svoji novou knihu Poezie květin Podyjí

/POZVÁNKA/ Básně doplněné jemnými ilustracemi rostlin naplnily novou knihu botaničky Jany Táborské Poezie květin Podyjí. Jihomoravskému a dolnorakouskému publiku je osobně představí ve středu 26. října od 16:00 v Domě Národního parku Thayatal u Hardeggu. Akce je zdarma a ze Znojma se na ni můžete vydat připraveným autobusem.

Image

Výtvarné ilustrace podyjský rostlin v podání Jany Táborské přes svou jemnost neztrácejí na vědecké přesnosti. Nejsou jen doprovodem ale i rovnocenným partnerem něžných lyrických textů sbírky. Ta tak může sloužit i jako odborný průvodce, který vám prozradí názvy rostlin, jež vám na vašich cestách Podyjím učarují.

Jana Táborská pochází ze Znojemska. Jako botanička působila na Správě Národního parku Podyjí a nyní se témuž oboru věnuje na univerzitě v maďarském Egeru. Je i uznávanou autorkou vědecké a volné ilustrace.

Autorské čtení sbírky Jany Táborské Poezie květin Podyjí
Kdy: 26.10. 2022 od 16:00
Kde: Dům Národního parku Thayatal (Nationalparkhaus) u Hardeggu
Doprava: Doprava na akci je zajištěna ze Znojma – Sokolská 11 (Pneuservis Kárník). Odjezd: 14:00, předpokládaný návrat 19:00. Kapacita je 55 míst. Zájemci o dopravu na akci se prosím závazně hlaste telefonicky na +420 515 282 240 (v pracovní dny 9-15 hodin) nebo mailem na david.kucharik@nppodyji_cz
Organizuje: Správy národních parků Podyjí a Thayatal

Stáhněte si:
Pozvánka Poezie květin Podyjí  Pozvánka Poezie květin Podyjí (157,77 KB)

Akce je připravena v rámci projektu podpořeného z Fondu malých projektů. KPF-02-259, Otevřeme oči v Podyjí?

Image