Národní park Podyjí se představí v Praze výstavami a přednáškami

/PROGRAM UVNITŘ/ Exkurze na Znojemsko, přednášky, výstavy nebo literární čtení podyjských autorů čekají na zájemce během září a října v rámci pražských Dnů Národního parku Podyjí. Akci Správa parku pořádá ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí.  Obyvatelům i návštěvníkům hlavního města přiblíží krásy a zajímavosti jedinečné přírody na jihu Moravy.  Připraveny jsou i besedy se studenty základních, středních a vysokých škol.

Stahněte si program: Dny Národního parku Podyjí v Praze Dny Národního parku Podyjí v Praze (3,02 MB)


Image

Už na 19. září zvou organizátoři akce na vernisáž výstavy fotografií Bohumíra Prokůpka a představení souboru knih o Národním parku Podyjích, na kterém se Bohumír Prokůpek jako hlavní autor významným způsobem podílel, do pražského divadla Archa. Více...

Fotografie dokládají rozmanitost Podyjí nebo snímky z ostatních národních parků mohou lidé vidět na výstavě uvnitř i v bezprostředním okolí Písecké brány nedaleko Pražského hradu od začátku října.  V Rakouském kulturním fóru nedaleko Václavského náměstí je zase v úterý 9. října čeká čtení vybraných českých a rakouských autorů, kteří psali o Podyjí. Více na stránkách Rakouského kulturního fóra. nebo přímo v pozvánce: Podyjí v literatuře / Podyjí (Thayatal) in der Literatur Podyjí v literatuře / Podyjí (Thayatal) in der Literatur (425,17 KB)

 

Přímo do Národního parku Podyjí se zájemci mohou vydat na exkurzi  zaměřenou na péči o lesy v chráněných území  8. a 9.  října. Zájemci naleznou podrobnosti zde...

Zaměstnanci Správy parku se vypraví i do pražských základních, středních a vysokých škol. Principy péče o území budou například popisovat studentům Karlovy a  České zemědělské univerzity. Veřejnost může přijít na přednášky například do centrály Czech Tourism.

Image

Image