Podívejte se na oceněné práce soutěže Příroda kolem nás

/FOTOGALERIE/ Zveřejňujeme výsledky celostátní dětské výtvarné soutěže Příroda kolem nás, kterou každoročně Správa Národního parku vyhlašuje. Právě byl uzavřen již její čtrnáctý ročník.

Zájem o naši výtvarnou soutěž byl v tomto roce opravdu velký, zúčastnilo se jí celkem 396 škol různých typů včetně zájmových kroužků a základních uměleckých škol, prací se sešlo 3 413. Malí a mladí výtvarníci byli rozděleni pouze do věkových kategorií a to od mateřských škol do posledních tříd základních škol, celkem se jednalo o pět skupin. Porota měla tentokrát velkou práci, když měla z takové záplavy zdařilých dílek vybrat ta nejlepší. Projevilo se to na množství oceněných, aby alespoň autoři těch nejvýraznějších výtvarných počinů nepřišli zkrátka, udělila porota v každé kategorii několik druhých a třetích míst.

 

Vratislav Suchý, 9 let, Procházka u vodyVratislav Suchý, 9 let, Procházka u vody

pruh

Karolína Flašková, 11 let, Můj oblíbený živočich - hadKarolína Flašková, 11 let, Můj oblíbený živočich - had

pruh

Aneta Strnádková, 13 let, KRNAP v létěAneta Strnádková, 13 let, KRNAP v létě

Jak uvedla hlavní organizátorka soutěže, vedoucí návštěvnického střediska Svatava Holubová, budou oceněné práce opět k vidění v prostorách Návštěvnického střediska Správy Národního parku Podyjí v Čížově a to od dubna do října 2014. Ovšem i práce, které nebyly oceněny budou při různých významných příležitostech vystavovány.

Výsledková listina: 14. ročník výtvarné soutěže Příroda kolem nás 14. ročník výtvarné soutěže Příroda kolem nás (557,26 KB)

K obrázkům si můžete přečíst i básničku od autorů plastik Strakapouda:Strakapoud_prostredni.pdf Strakapoud_prostredni.pdf (107,34 KB)