Po stopách dobrodruha. V Popicích otevřeli Sealsfieldův rodný dům

Návštěvníci Národního parku Podyjí mohou od tohoto měsíce navštívit další zajímavé místo. Občanské sdružení Popice Charlese Sealsfielda ve své obci v minulých dnech otevřelo rodný dům slavného místního rodáka Karla Postla, který se ve světě proslavil právě pod svým anglickým pseudonymem.  V 19. století se nebál kritizovat rakouskou monarchii  i neutěšené životní podmínky severoamerických indiánů. Po stopách tohoto podyjského dobrodruha se zájemci v malém muzeu umístěném v jeho rodném domku mohou vypravit každý prázdninový víkend.  Naleznou zde i informace o národním parku.

Charles Sealsfield

Muzeum Charlese Sealsfielda vystavuje panely, které provází jeho životem. Areál je ale využíván také jako turistický informační bod a malá expozice Národního parku Podyjí. Ve vinotéce návštěvníci mohou ochutnat a zakoupit vína místních vinařů.  Rodný domek spisovatele a dobrodruha se stal i místem technické a první pomoci. Cyklisté zde naleznou potřebné nářadí na nutnou opravu kol.

Slavnostně otevřen byl nově opravený rodný dům Charlese Sealsfielda v Popicích v pátek 28.června. Slavnost tak završila dlouholeté úsilí Rakousko – české společnosti a Mezinárodního spolku Charlese Sealsfielda. Lesku celé akci nepochybně dodala přítomnost zemského rady a starosty Vídně pana  Dr. Michaela Häupla a  rakouského velvyslance v ČR pana Dr. Ferdinanda Trauttmansdorffa i zdejších politiků.

Správa Národní parku Podyjí se podílela instalací nových informačních panelů věnovaných přírodě a krajině Popicka a Podyjí. Nejen proto byli na zahájení přítomni i oba ředitelé správ národních parků Podyjí a Thayatal, ale i nyní již nový ministr životního prostředí pan Tomáš Podivínský. Vysoce oceněna byla práce občanů Popic pod vedením paní Ing. Bogdanové.

Dozvědět se víc o tomto  slavném rodákovi z Popic, který proti sobě popudil policejní aparát rakouského mocnářství i významné americké literáty, můžete v našem článku: Rodák z Podyjí představil Evropanům romantiku indiánských příběhů

dum_800.jpg

Otevřeno:

červenec-srpen pá - ne 10.00 - 17.00
září so - ne 10.00 - 17.00 nebo po telefonické domluvě 773 001 404

Vstupné Kč: 30, děti, studenti, senioři 15, rodinné vstupné 80,-