Ozvěny Ekofilmu ve Znojmě

Během letošního ledna proběhne ve Znojmě promítání vybraných vítězných snímků z posledních dvou ročníků mezinárodního festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm. Znojemské Ozvěny Ekofilmu budou zahájeny 12. ledna besedou s PhDr. Efremem Jindráčkem, Ph.D. o klášterech ve Znojmě a jejich odkazu.

Z promítaných filmů jistě zaslouží pozornost zejména vítězný snímek loňského ročníku festivalu Architekt odpadu, na který se můžete přijít podívat 19. ledna. Zajímavé téma přinese i setkání s RNDr. Janem Hollanem, Ph.D. na závěr programu 26. ledna. Po besedě o tom, kdy je světlo dobrý sluha a kdy špatný pán, bude v případě příznivého počasí pokračovat večer pozorováním hvězdné oblohy z Kraví hory u Znojma.

Velkou cenu EKOFILMU 2009 získal britský snímek Architekt odpaduVelkou cenu EKOFILMU 2009 získal britský snímek Architekt odpadu

 

Všechny výše uvedené akce (s výjimkou astronomického výletu) se konají v Domě umění Jihomoravského muzea ve Znojmě vždy v úterý. Středy a pátky jsou vyhrazeny promítání filmů v Altánku na Kovářské ulici (při vstupu do parku za Novou lékárnou) ve Znojmě. Ve středu 13. ledna bude v Altánku v 16,30h zahájena výstava fotografií tří znojemských fotografů a rukodělných výrobků Vozíčkářů ZNOJEMSKA, o.s. "Od přírody k člověku, tvořivé lidské ruce". Expozici, která vznikla v rámci cyklu Vítejte ve Znojmě, si mohou návštěvníci prohlédnout až do 30. září 2010.

Nemáte-li čas v době promítání a přesto byste některý z vítězných Ekofilmu 2008 a 2009 rádi viděli, přijďte se domluvit do Altánku na Kovářské ulici (za Novou lékárnou), film vám může být promítnut v rámci možností i jindy. Ozvěny Ekofilmu lze po dohodě uspořádat i ve školách, filmy jsou vhodné především pro střední školy, případně pro druhý stupeň škol základních. Zájemci o školní promítání se mohou hlásit na telefonním čísle 515 282 260.

 

Podívejte se na podrobnější informace:

program: Ozvěny EKOFILMU 2010 Ozvěny EKOFILMU 2010 (49,96 KB)

anotace promítaných filmů: anotace.pdf anotace.pdf (54,10 KB)