Opravy uzavřou most v Hardeggu pro cyklisty i pěší

Znojmo, 12. března 2012  - Nejdéle až do konce dubna uzavřou pro pěší i cyklisty opravy most přes Dyji v rakouském městečku Hardegg. Nepřístupný tak bude po značené cestě i z obce Čížov. Správu Národního parku Podyjí o tom informovali zástupci Národního parku Thayatal. Hardeggská vyhlídka zůstane z Čížova bez omezení dosažitelná. O uzavírce mostu budeme turisty informovat i na nejbližších přístupových bodech

Image

„Na rakouské straně se uskuteční rekonstrukce chodníku a mostovky. Drobnější opravy čekají i mostní pilíře. Práce začnou v úterý 20. března. Ani pro cyklisty ani pro pěší nebude most průchodný," uvedla Martha Schober ze sekretariátu Národního parku Thayatal. Opravy by měly trvat tři až čtyři týdny. Nejpozději však mohou skončit na konci dubna.

„Návštěvníky národního parku chceme informovat o tomto omezení na všech přístupových cestách k mostu, rozcestnících i na našem webu," řekl vedoucí odboru vnějších vztahů Správy Národního parku Podyjí Jan Kos. Do nejmenšího rakouského města se až dokonce oprav budou moci dostat jen z rakouské strany hranice. Nejlepší přístup je ze Znojemska přes Hnanice a Niederfladnitz nebo z Vranovska přes Šafov, Langau a Riegersburg.