Novým ředitelem Národního parku Thayatal se stal agro-ekonom Ludwig Schleritzko

Novým ředitelem Národního parku Thayatal byl jmenován pětatřicetiletý rodák z rakouského Hornu Ludwig Schleritzko.  Na začátku roku nastoupil do úřadu. Schleritzko vystudoval vídeňskou zemědělskou univerzitu (Universität für Bodenkultur, Wien) a je zemědělským ekonomem. Ve své kariéře zastával posty na rakouské i evropské úrovni a věnoval se především rozvoji venkovských oblastí Rakouska, píše se v oficiální tiskové zprávě uveřejněné v rakouských mediích.  Ve funkci nahradil Roberta Brunnera, který po své patnáctileté misi v národním parku na sklonku roku odešel do důchodu.

Image

Schleritzko podle tiskové zprávy vidí národní park jako příležitost pro příhraniční oblast Dolního Rakouska a chtěl by i zintenzivnit spolupráci s Národním parkem Podyjí.  Jeho cílem je také zvýšit účast veřejnosti a regionálních samospráv při rozhodování o dalším vývoji Národního parku Thayatal, ochraně přírody a hospodářském rozvoji regionu.

S ředitelem Tomášem Rothröcklem jsou v kontaktu od začátku roku. První schůzka mezi vedením obou národních parků se uskuteční v polovině ledna v Čížově.