Ministerstvo životního prostředí zahajuje kampaň "Česká příroda" veletrhem v Praze

Veletrh chystá Ministerstvo životního prostředí na pátek 19. a sobotu 20. dubna 2013 od 10 do 18 hodin do prostor pražského Národního domu na Vinohradech. Další akce budou následovat v průběhu celého roku 2013. K podstatným momentům kampaně bude patřit Léto v české přírodě, mezinárodní festival Ekofilm 2013 nebo podzimní workshop pro studenty.

Bohatý doprovodný program se souběžně odehraje na několika místech Národního domu na Vinohradech. V promítací místnosti poběží nonstop zajímavé filmy o přírodě a životním prostředí (např. nejúspěšnější snímky z loňského Ekofilmu). Speciální sál bude vyhrazen ČHMÚ, v něm se návštěvníci dozvědí, jak vznikají povodně, jak vzniká předpověď počasí, jak se měří srážky nebo jak se pomocí meteorologického balonu se sondou měří vlhkost, teplota a tlak vzduchu.

V hlavních prostorách bude možno mimo jiné okusit atmosféru národních parků a jeskyní včetně nabídky regionálních výrobků a delikates. Zvídaví návštěvníci mají šanci zahrát si vědomostní hry o lákavé ceny (například o výpravný Atlas krajiny ČR), zúčastnit se edukativních programů a nakonec si prohlédnout exponáty vlka, rysa, vydry a dravců. Agentura CENIA seznámí veřejnost s portálem EnviHelp, na němž je možno dozvědět se maximum užitečných informací k tématu životního prostředí u nás. Státní fond životního prostředí ČR připravuje prezentaci úspěšného dotačního programu Nová zelená úsporám.

Matyáš Vitík, mluvčí Ministerstva životního prostředí

Více informací: http://www.mzp.cz/cz/news_130402_ceskapriroda

&source=https://www.nppodyji.cz" title="LinkedIn" onclick="javascript:window.open(this.href,'', 'menubar=no,toolbar=no,resizable=yes,scrollbars=yes,height=600,width=600');return false;">