Makrofotky a písně staré Itálie: koncert a výstava nabídnou nezvyklý pohled na zvířata Podyjí

/FOTOGALERIE/ Podívat se přímo do očí pavoukovi a mravencům nebo do tlamy kudlanky budou moci lidé na nezvyklé jednodenní výstavě, která se v sobotu 16. srpna uskuteční v Muzeu Charlese Sealsfielda v Popicích. Hmyz Podyjí ve svých makro snímcích představí fotograf Vlastimil Mihal. Návštěvníci vernisáže budou mít také ve stejný den od 15:30 příležitost vyslechnout koncert česko-rakouského barytonisty Martina Hammerle-Bortolottiho. Zazpívá písně italských skladatelů první poloviny 20. století. Akci doplní komentovaná vycházka Správy Národního parku Podyjí do záhumení Konic a Popic.

 

„Fotím sbírkové exempláře pro tisk v odborných časopisech, skládané makro s extrémní hloubkou ostrosti, ale ze všeho nejvíc mne baví fotografovat hmyz v jeho přirozeném prostředí a pokud možno i při nějaké akci,“ popsal Mihal. Makro fotografii se věnuje už od roku 1980. Další jeho snímky si můžete prohlédnout na webu blizka-setkani.webnode.cz.

Kariéru manažera za uměleckou dráhu vyměnil Martin Hammerle – Bortolotti. Vystudovaný ekonom se rozhodl svůj život zasvětit zpěvu a svůj hlas piloval na kurzech v jihoněmeckém Freiburgu, italské Florencii nebo americké Jižní Karolíně. „S písněmi z dvacátých a třicátých let minulého století se otevírá kouzelná země. Není to jen krásná hudba, kterou bychom rozhodně neměli postrádat, ale i cesta do světa emocí tehdejších lidí, na niž se chci spolu se svými posluchači vydat,“ nastínil své vystoupení Hammerle-Bortolotti.

Program (sobota 16. 8.):

13:30 – komentovaná procházka s překvapením do záhumení Konic a Popic (sraz na parkovišti před hospodou v Konicích)

15:30 – koncert česko-rakouského umělce Martina Hammerle–Bortolottiho (baryton) za doprovodu Pavla Zlámala (saxofon, klarinet) a Šárky Králové (klavír). Součástí akce bude vernisáž makro fotografií Vlastimila Mihala (Muzeum Charlese Sealsfielda v Popicích)