Literárním čtením a přednáškami pokračují Dny Národního parku Podyjí v Praze

/VIDEO, FOTOGALERIE, PROGRAM/ Hned několik výstav, představení nové knihy o Podyjí i řada přednášek byly součástí Dnů Národního parku Podyjí v Praze.  Ty stále pokračují. Vyrazit ještě můžete na literární čtení do Rakouského kulturního fóra nebo přednášky na Karlově a Zemědělské univerzitě.

Stahněte si program: Dny Národního parku Podyjí v Praze Dny Národního parku Podyjí v Praze (3,02 MB)

Image

úterý  9. října vás rádi pozveme  literární pořad Podyjí v literatuře s promítáním historických i soudobých obrazových materiálů. Program, který bude uveden v Rakouském kulturním fóru v úterý od 18 hodin, je sestaven z ukázek děl německy píšících autorů 18. - 20. století se vztahem k Podyjí. Česky je přednese pan Jiří Svoboda, znojemský učitel a literát, který část z nich přeložil a zároveň je autorem scénáře večera. V přednesu ho doplní pan Gerhard Grubeck, rakouský učitel působící na Gymnáziu Dr. Karla Polesného ve Znojmě. Více...

Ve středu 10. října můžete od 16:30 v budově Ministerstva životního prostředí na Vršovické 65 poodhalit tajemství českého nejmenšího národního parku na přednášce Podyjí neznámé.

Ve čtvrtek 11. října zase Lenka Reiterová, Martin Škorpík a Petr Vančura pohovoří od 10:40 v Mineralogické posluchárně Přírodovědecké fakulty UK na Albertově o problémech sladění ochrany samovolných procesů se zachováním pestrosti přírody na veřejné přednášce Národní park Podyjí - biodiverzita v kontextu divočiny.

Na konci října pak pracovníci Správy Národního parku vyrazí do škol. Fotogalerii z akcí si můžete prohlédnout zde.

Ve čtvrtek 1. listopadu vysvětlí správci parku hlavní způsoby péče o lese, nelesní plochy a krajinu ochranného pásma na České zemědělské univerzitě v Praze na dvojici veřejných přednášek s názvem Národní parku Podyjí - komplexní přístup k péči o území. Začínaní v 10:30 a 14:40 hodin.

Podívat se, ale můžete i na akce, které se uskutečnily v září a na začátku října. Prohlédněte si například záznam z divadla Archa, kde na vzpomínkovém večeru řada hostů promluvila o fotografovi Podyjí Bohumíru Prokůpkovi nebo na fotogalerii z výstavy v Galerii Písecká brána.

Image

Image