Letošní vycházky do Podyjí potěší ornitology i fotografy

Znojmo, 5. března - Téměř dvě desítky vycházek a exkurzí do Národního parku Podyjí a jeho okolí připravila Správa parku. Lidé se mohou těšit na vítání ptačího zpěvu u Šafova, letní výpravu za houbami na Čížovsku nebo lapání ranního světla pod vedením zkušených krajinných fotografů v okolí Hardeggu. Na první podyjskou vycházku se zájemci vypraví už poslední březnovou sobotu. Rok exkurzí tradičně zakončí silvestrovská vycházka, která zamíří do lesů u Podmolí.

„Letos jsme se snažili v rámci vycházek a exkurzí nabídnout co možná nejpestřejší spektrum témat. Lidé se tak s námi mohou vypravit za geologickými i biologickými zajímavostmi Podyjí. Nechybí ale ani exkurze zaměřené na historii nebo architekturu regionu," řekl vedoucí odboru vnějších vztahů Správy Národního parku Podyjí Jan Kos.  Lidé se tak budou moci putovat po hradech horního Podyjí, budou pozorovat hady v jihovýchodní části národního parku nebo promýšlet urbanistické zásahy v okolí Kraví hory a Popic. „Všechny vycházky a exkurze vedou odborníci ve svých oborech. Kromě našich zaměstnanců jsme oslovili i specialisty ze sousedního Thayatalu, Jihomoravského muzea nebo Ekologického institutu Veronica," doplnil Kos. 

Nechybí ani již tradiční akce, které si našly své pravidelné návštěvníky.  V polovině května ornitology a zájemce o svět opeřenců čeká vítaní ptačí zpěvu.  Ti, kteří se nebojí po soumraku v lese, se zase mohou vypravit na začátku září na Evropskou netopýří noci na Čížovsku.  V programu zůstal i květnový koncert v Čížovské kapli a červencová vycházka za jazzem, která je neodmyslitelnou součástí znojemského hudebního festivalu.

Většina letošních vycházek a exkurzí je volně přístupná a zdarma. Na některé se ale musí zájemci přihlásit telefonicky nebo emailem předem. Celý letošní program a podrobné informace naleznou lidé na www.nppodyji.cz/vychazky2012.

Další informace podá:
Jan Kos, vedoucí odboru vnějších vztahů Správy Národního parku Podyjí, tel.: 721 853 440