Jablko roste na stromě už v obalu? – výstava v centru Stará vodárna

V rámci festivalu Ozvěny Ekofilmu 2011 připravila Správa Národního parku Podyjí a centrum Stará vodárna malou výstavu na téma třídění odpadů z materiálů poskytnutých Živým pomezím Krumlovsko – Jevišovicko.

Výstava je sestavená z obrázků studentů Gymnázia Moravský Krumlov a Základní umělecké školy v Moravském Krumlově, které vznikly jako podklad pro přípravu didaktického materiálu o prevenci vzniku odpadů a jejich třídění a dalším využití. Hezkých obrázků se sešlo více, než se jich bylo k tisku použito, proto by byla škoda neukázat veřejnosti i ty ostatní.  Tři velké panely s necelou padesátkou maleb a kreseb jsou doplněny hotovým naučným materiálem, který jistě ocení především školy, ale prakticky každý v něm může nalézt informace, na které zatím jinde nenarazil.

 

z výstavy v centru Stará vodárna

Expozice je umístěná ve vestibulu centra Stará vodárna. V následujících týdnech by měla být využita při programech pro první stupeň základních škol na téma Odpady.

&source=https://www.nppodyji.cz" title="LinkedIn" onclick="javascript:window.open(this.href,'', 'menubar=no,toolbar=no,resizable=yes,scrollbars=yes,height=600,width=600');return false;">