FOTOGALERIE: Týden čištění studánek v Národním parku Podyjí

Celý minulý nádherně vydařený slunečný týden jsme věnovali společně se žáky ZŠ Šatov, ZŠ Vranov nad Dyjí, MŠ Vranov nad Dyjí, MŠ Dr. Jánského ve Znojmě a s klienty Denního stacionáře sv. Damiána Oblastní charity Znojmo otevírání studánek v Národním parku Podyjí.

Úklid Felicitiny studánky

FOTOGALERIE: Prohlédněte si fotky z čištění studánek!

Studánka pod Lipami
V pondělí a ve středu byly vyčištěny za vydatné pomocí žáků ZŠ Šatov studánka Pod lipami a Gruberův pramen.

Samaritanka
V úterý 22.3.2011 jsme se vydali s klienty  Denního  stacionáře  sv. Damiána - Oblastní charity Znojmo vyčistit studánku Smaritánku na Hradišti a její blízké okolí. Byli jsme doslova zaskočeni, kolik odpadků jsme cestou posbírali. Na závěr akce všichni přednesli studánce Sládkovu Křišťálovou studánku.

Felicitina studánka
Ve čtvrtek 24.3.2011 jsme se přesunuli západním směrem  Národního parku Podyjí a společně s žáky ZŠ Vranova nad Dyjí jsme posbírali odpadky ve vranovském lesoparku a v okolí Felicitiny studánky a opět jsme byli překvapeni, co všechno a v jaké míře se může ocitnout v přírodě.

Mahrova studánka
V pátek  25.3.2011 jsme se vydali s malými školáčky z mateřských  škol z Vranova nad Dyjí a Dr. J. Jánského ze Znojma k Mahrově studánce. Cestou děti sbíraly odpadky a zastávka u Mahrovy studánky pro ně byla opravdovou odměnou. Za doprovodu zurčení studánky jí děti společně zazpívaly a zarecitovaly - což byla generálka na sobotní „Vítaní jara" spojené s otevírání Felicitiny studánky ve Vranově nad Dyjí.

Otevírání studánek - Felicitina studánka
Sobotního vystoupení se kromě dětí  z  MŠ Vranov  nad Dyjí a jejich rodičů zúčastnili i Ti, kteří se na první letošní vycházce Správy NP Podyjí vydali pod vedením Tomáše Vršky „Do bukových pralesů Braitavy ve stopách hraběcího revírníka Antona Jejkala". Milým překvapením byly květiny, které věnovala prostřednictvím Ing. Pavla Bůžka firma Willy-Bohemia z Benešova. Květinami, které si pak děti odnesly pro radost domů se na dobu vystoupení  Felicitina studánka oděla do jarního hávu.

Foto a text Svatava Holubová, Správa Národního parku Podyjí