FOTOGALERIE: Stovky dubů z Národního parku Podyjí našly své nové domovy

Více než šest stovek dubů vypěstovaných ve školkách přímo v Národní parku Podyjí našly v uplynulých dnech své nové místo. Putovaly do desítek obcí a škol na Znojemsku a Moravskobudějovicku. Stromy se tak staly jednou z připomínek 20. výročí založení Národního parku Podyjí, které připadá na letošní rok.

FOTOGALERIE: Prohlédněte si fotky ze sázení podyjských dubů na různých místech Znojemska a Moravskobudějovicka

Vysázení stromů z Národního parku je vlastně symbolickým přenesením podyjské přírody do širší oblasti Znojemska. Správa Národního parku tak chce ukázat vazby na celý region. Pro školáky, kteří navštěvují naše programy, to byla i příležitost dostat kousek Parku do jejich bezprostřední blízkosti. ´

Do akce Zasaď strom z Národního parku Podyjí se zapojilo na pět desítek škol, obcí, spolků i jednotlivců. Celkově vysadí přes šest set dubů z Národního parku.  Stromy z Podyjí porostou například Moravském Krumlově, Miroslavi, Břežanech, ve Znojmě nebo v Jakubově.

„Každá třída si zasadila jeden doubek, o který se bude starat.  Doufám, že tato akce přinese nejenom našim žákům , ale také obyvatelům Horních Dunajovic pěkné životní prostředí a chuť starat se o naši přírodu a nadále ji zvelebovat," napsala nám například ředitelka místní základní a mateřské školy  Lenka Czehovská.