Pozvánka na Den Země se stromy

Kdo chce oslavit Den Země aktivně, může nám pomoci se sázením stromků na Hradišťských terasách.

Na neděli 25. dubna přichystal Klub přátel stromů Znojemska akci společně se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Znojmo, Dvořákova 19, Správou Národního parku Podyjí a Ekoporadnou při Správě NP Podyjí, která má mj. upozornit na celostátní anketu Strom roku a podpořit volbu Stromu roku Znojemska 2010.

Po srazu v 10 h u mostu pod hrází Znojemské přehrady se účastníci vydají k lípě Samaritánce, finalistce loňského ročníku ankety. U lípy bude slavnostně umístěna plaketa - ocenění za účast v celostátním finále volby Stromu roku 2009. (Pokud jste to nestihli zaznamenat, lípa Samaritánka se umístila na pěkném pátem místě v rámci celé republiky.) Také se zde dozvíte, co dělat, chcete-li navrhnout váš oblíbený strom jako kandidáta pro rok 2010, a mnohé další zajímavosti.

Alžběta Brzkovská s plaketou pro lípu SamaritánkuAlžběta Brzkovská s plaketou pro lípu Samaritánku

Okolo dvanácté hodiny letního času se zájemci odeberou na Hradišťské terasy, do starého sadu. Tam již budou připraveny sazenice ovocných stromků. Jedná se o staré odrůdy jabloní a hrušní, které se do krajiny Podyjí výborně hodí. Každý může přiložit ruku k dílu, či se alespoň pokochat rozkvétající jarní přírodou. Zakončení akce bude přibližně v 15 h na terasách.

Plakát zvoucí na akci: Den Země se stromy Den Země se stromy (1,06 MB)