Den Země proběhl, sad přivítal nové stromky

V neděli 25. dubna 2010 se přátelé stromů sešli na Dni Země se stromy. Jejich cesta vedla rozkvetlou krajinou od znojemské přehrady na Hradiště.

Dopolední část měla cíl u lípy Samaritánky, finalistky celostátní ankety Strom roku 2009. Tam byla slavnostně umístěna plaketa, kterou lípa vloni obdržela. Klub přátel stromů Znojemska chce letos navázat na tyto aktivity volbou Stromu roku Znojemska 2010, tedy místním předkolem celostátní soutěže. V tom by mu měly nadále pomáhat SOŠ a SOU, Znojmo, Dvořákova 19 a Správa NP Podyjí společně se svou ekoporadnou. Další informace, zejména o tom, jak se můžete do hlasování zapojit, vám budeme průběžně přinášet.

cestoucestou k Hradišti

zastávka u naučného paneluzastávka u naučného panelu

těsně před umístěním plakety do kapličkytěsně před umístěním plakety do kapličky

Druhá část programu byla aktivní, všichni, kdo zůstali do odpoledne, se mohli podílet na sázení ovocných stromků ve starém sadu na Hradišťských terasách. Jednalo se o staré odrůdy jabloní a hrušní, vybrané s ohledem na to, co se v našem kraji pravděpodobně dříve pěstovalo. Sazenice byly dovezeny z ovocné školky v Bojkovicích, která se na tradiční odrůdy specializuje.

společné sázení stromkůspolečné sázení stromků

ještě pořádně zalít...ještě pořádně zalít...