Co skrývá něžná krása květin?

Název výstavy, kterou můžete vidět v centru Stará vodárna nejen v průběhu festivalu Ozvěny Ekofilmu, předznamenává její téma. Napovídá, že ne vše, co předchází obdivu krásných řezaných květin, které si v současnosti můžeme běžně koupit, je v pořádku.

logo hnutí Fair Flowers

Výstavu o podmínkách pěstování květin na plantážích a ve sklenících rozvojových zemí připravila Ekumenická akademie Praha jako součást projektu Fair flowers (Férové květiny). Jeho základní ideou je šířit informace o pracovním, sociálním a ekologickém  zákulisí světového obchodu s květinami. Kromě Ekumenické akademie se na projektu podílí německé organizace FIAN-Germany a VAMOS a síť vlámských nevládních organizací a odborů Netwerk Bewust Verbruiken (NBV). Kromě informovanosti veřejnosti si dále kladou za cíl také podpořit ochotu u spotřebitelů a dodavatelů vybírat si květiny certifikované jako ekologicky a sociálně únosné a přispět ke zlepšení pracovních, sociálních a zdravotních podmínek pro pracující rozvojových zemí při produkci řezaných květin, které exportují na evropský trh. Další informace o Fair Flowers se můžete dočíst na stránkách Ekumenické akademie Praha.

foto z výstavy, archiv Ekumenické akademie Prahafoto z výstavy, archiv Ekumenické akademie Praha

Doplňkem k výstavě je beseda s panem Jiřím Silným, ředitelem Ekumenické akademie Praha, 25. května od 18h. Školy mohou využít nabídky besedy stejný den dopoledne a o den později, rovněž v dopoledních hodinách je pro ně připraveno povídání pana Jiřího Sládka ze Znojma o hnutí Fair Trade.

plakát k výstavě: nezna_krasa_kvetin.pdf Co skrývá něžná krása květin.pdf (329,74 KB)