Archiv

Co skrývá něžná krása květin?

Název výstavy, kterou můžete vidět v centru Stará vodárna nejen v průběhu festivalu Ozvěny Ekofilmu, předznamenává její téma. Napovídá, že ne vše, co předchází obdivu krásných řezaných květin, které si v současnosti můžeme běžně koupit, je v pořádku.

 

Chcete znát vítěze ankety Strom roku Znojemska 2010?

P1011045.jpg Pokud chcete být mezi prvními, kdo bude znát výsledky hlasování o nejsympatičtější strom Znojemska pro rok 2010, přijďte na slavnostní vyhlášení výsledků ankety v pondělí 4. dubna 2011 v 17,30h do Domu umění ve Znojmě.

 

Anketa Strom roku Znojemska 2010 bude mít brzy své vítěze

dub.jpg Do hlasování v anketě se zapojilo velké množství lidí, jak na výstavě, tak na našich webových stránkách. Momentálně se blíží uzávěrka ankety, takže kdo ještě nevybral nejsympatičtějšího kandidáta z nabízených návrhů, má možnost se rozmýšlet už jen poslední týden.

 

Přijďte si pro rady, jak pečovat o stromy

V přednáškovém sále Domu umění ve Znojmě proběhne 9. února doprovodný odborný seminář k anketě Strom roku Znojemska 2010 Péče o stromy. Dozvíte se na něm o technologii řezu stromů, o ochraně stanoviště, památných stromech a jejich vyhlašování i o nových výsadbách.

 

Vyberte strom roku Znojemska na výstavě k anketě

Od 1. prosince probíhá na SOU a SOŠ Přímětická ve Znojmě výstava sestavená nejen z výsledků regionální ankety Strom roku Znojemska 2010. Kromě došlých návrhů - kandidátů na titul strom roku můžete obdivovat také nevšední keramiku Táni Nedvědové na téma Stromy.

 

Hlasujte pro Strom roku 2010 na Znojemsku

strom.jpg Od srpna 2010 měli občané Znojemska možnost podávat návrhy do ankety Strom roku Znojemska 2010. Nyní můžete ze shromážděných návrhů vybrat strom, který je vám osobně nejsympatičtější. Až do 31. 3. 2011 vybírejte jednoho až tři své favority a dejte jim svůj hlas! Hlasujte v anketě na konci stránky. Po uzavření ankety budou sečteny hlasy z internetového hlasování a z anketních lístků v hlasovací urně na výstavě.  

 

Kosení hořcových strání

Chcete udělat něco pro přírodu ve svém regionu a jste ze Znojemska či Vranovska? Přijďte tuto sobotu na Společné odpolední kosení hořcových strání u Štítar! Přijet můžete samozřejmě odkudkoliv, vítáni jsou všichni.

 

Hledá se strom roku!

Pro všechny obyvatele Znojemska, milovníky přírody, je tu soutěž o nejkrásnější strom v našem okrese, vyhlášená Klubem přátel stromů Znojemska ve spolupráci s Ekoporadnou při Správě Národního parku Podyjí   a Okrašlovacím spolkem ve Znojmě.

 

Přijďte s dětmi na zahradní slavnost do Domu dětí

V pondělí 31. 5. 2010 pořádá Dům dětí a mládeže ve Znojmě Květinovou zahradní slavnost. Účastnit se bude i Ekoporadna při Správě Národního parku Podyjí.

 

Den Země proběhl, sad přivítal nové stromky

V neděli 25. dubna 2010 se přátelé stromů sešli na Dni Země se stromy. Jejich cesta vedla rozkvetlou krajinou od znojemské přehrady na Hradiště.

 

Pozvánka na Den Země se stromy

Kdo chce oslavit Den Země aktivně, může nám pomoci se sázením stromků na Hradišťských terasách.

 

Beseda o přírodní zahradě

Kdo nestihl přednášku Přírodní zahrada, kterou uspořádala Ekoporadna při Správě NP Podyjí pod patronátem znojemských Klubů zdraví v Městské knihovně 25. února, může přijít přesně po měsíci - 25. března, opět v 17h na besedu na stejné téma.

 

Pozvánka na přednášku Přírodní zahrada

Ekoporadna při Správě Národního parku Podyjí zve všechny příznivce zahradničení v souladu s přírodou na přednášku Přírodní zahrada - pěstování bez chemie, která se uskuteční ve znojemské Městské knihovně ve čtvrtek 25. února 2010 v 17 h.

 

Filmy z festivalu EKOFILM můžete vidět i ve Znojmě

Není vám lhostejný osud našeho životního prostředí, máte rádi dokumenty o přírodě nebo dáváte přednost zajímavým snímkům z oblasti sociologické problematiky? V tom případě by práve vás mohl zaujmout některý ze snímků Ozvěn EKOFILMU, které probíhají ve Znojmě od 12. do 26. ledna. Zajímavý je i další program - přednášky s besedami a pozorování hvězdné oblohy.