Dvě výstavy připomínají rozmanitost a výročí národních parků Podyjí a Šumava

Hned dvě výstavy připravila pro návštěvníky ve spolupráci s kolegy ze Šumavy Správa Národního parku Podyjí. Na celnici u rakouského hraničního městečka Hardegg mohou lidé obdivovat velkoformátové fotografie rostlin a živočichů Podyjí. Na vranovském zámku zase navštívit říši šumavských pralesů. 

Image

Skrze Boubínský prales protéká Kaplický potok. FOTO: Tomáš Čamra, Národní park Šumava

Expozice v galerii Thayana na vranovském zámku vznikla spojením tří fotografických výstav. Návštěvníky tak láká nejen na snímky pralesů Boubín či Žofín, ale i další pralesovité zbytky na území NP a CHKO Šumava, jako jsou Prameny Vltavy, Mokrůvku, Trojmeznou. „Boubínský prales je zajímavý nejen v různých ročních obdobích, ale v meteorologických a světelných podmínkách. Stále se mění, rodí i zaniká plno lesních společenstev, která se snaží zachycovat na svých snímcích,“ popisuje ředitel Správy Národního parku Podyjí Tomáš Rothröckl.

Galerie Thayana představuje Národní park Šumava i formou kulisy, sloupů a velkoformátových obrazů na plátně. „Při pohledu na stěnu se na chvíli můžete přenést na Šumavu, kde si budete představovat, že jste na podzim někde ve smíšeném lese. Sloupy vám přiblíží a ukážou jednotlivé fenomény Šumavy jako jsou horské lesy, zvířata, rašeliniště, vodní toky, louky či život místních obyvatel. Na jednotlivých velkoformátových fotografiích uvidíte představitele fauny, flóry a šumavskou krajinu,“ dodává Rothröckl.

Výstava Šumavská divočina v Podyjí potrvá v galerii Thayana až do konce září 2021.

Otevřeno:
26. 6. – 31. 8. 2021 | úterý – neděle a svátky 10–17 hodin
1. 9. – 26. 9. 2021 | víkendy a svátky 10–17 hodin

Do konce září mohou zájemci prozkoumat i fotografickou Galerii rozmanitosti Podyjí na české celnici u přeshraničního mostu v Hardeggu.

Otevřeno:
26. 6. – 31. 8. 2021 | pondělí – neděle a svátky 10–17 hodin
1. 9. – 26. 9. 2021 | víkendy a svátky 10–17 hodin

Image