Nebezpečné stromy uzavřely cesty kolem přehrady

Kvůli odstraňování stromů uzavřeli správci národního parku tři cesty v okolí Znojemské přehrady. Nejméně až do konce roku se turisté neprojdou po žluté trase ze Znojma podél řeky k ústí Trauznického údolí. Kvůli odvážení dřeva jsou dočasně zavřené i dvě stezky na druhé straně řeky. Žlutá trasa od Vlčí jámy k lomu u Hradiště a zelená po hraně údolí z lomu k vyhlídce Králův stolec. Několik set metrů značené cesty budou lidé muset obejít i u Příček nedaleko Lukova.

Důvodem uzavření stezky kolem přehrady je více než stovka rizikových stromů, které by mohly ohrozit návštěvníky parku.Vzhledem k náročnosti prací bude uzavírka trvat až do konce roku 2017. Na dalších místech lesníci odtěžují uschlé borovice popadané přes cesty a nepůvodní akát.

"V případě žluté stezky kolem přehrady prosíme návštěvníky, aby použili náhradní červenou trasu vedoucí ze Znojma přes Kraví horu do Popic, odkud lze po zelené odbočit na vyhlídku Seaslfieldův kámen," uvedl vedoucí strážní služby Petr Lazárek. Zde se lze opět napojit na žlutou trasu a pokračovat dále na Devět mlýnů.

Na druhé straně řeky u Vlčí jámy a na hraně údolí mohou pokračovat po nově vyznačené dočasné náhradní trase. Na původní se budou moci vrátit v půlce prosince.

Mezi Lukovem a Podmolím je pak třeba krátký úsek obejít po cyklotrase. I zde nepotrvá výluka déle než do poloviny prosince.