Divokým kočkám v návštěvnickém centru rakouského Thayatalu se narodila tři koťata

/FOTOGALERIE/ Jsou mladá, divoká a jedinečná. Tři čerstvá koťata se předposlední červencový víkend poprvé představila návštěvníkům rakouského centra Národního parku Thayatal u Hardeggu. Narodila se 11. června  kočkám divokým, které zde už několik let ve výběhu  žijí. Pod pečlivým dohledem své matky teď prozkoumávají prostor, který se jim nově otevřel a ve kterém je mohou lidé pozorovat.

„Jsou ještě maličké a trochu rozpačité. Překvapivě rychle se ale u nich projevují instinkty koček divokých. Zkouší své lezecké schopnosti a v případě nebezpečí dokážou rychle vyšplhat na kmeny stromů nebo se ukrýt ve křoví,“ popsal ředitel Národního parku Thayatal Ludwig Schleritzko.  Povzbudivé podle něj je i to, že mláďata už jeví zájem o pravidelné krmení a nejsou příliš plachá.

Kromě kojení, zkoumání okolí a hraní, patří ke každodennímu životu malých koťat i dlouhý spánek. Pro zájemce v návštěvnickém centru Thayatalu je tak může být obtížné zahlédnout. Dobře se maskují svými mourovatými kožíšky. Objevit je ve výběhu někdy znamená i chvíli hledání.

Přestože jim jejich matka dodává stále dostatek mléka, při pravidelném krmení se už snaží žvýkat maso. Jejich zuby jsou již také téměř vyvinuté.

„Mláďata přibývají na velikosti a hmotnosti prakticky denně. Neustále se zvětšuje i jejich touha prozkoumávat své okolí. Rozvíjí se také jejich rychlost a hbitost,“ uvedl Christian Übl ze Správy Národního parku Thayatal.

Lidé, kteří chtějí růst a hbitost malých koček divokých sledovat na vlastní oči, mohou navštívit návštěvnické centrum Národního parku Thayatal denně od 9:00 do 18:00.  V 15:30 kočky čeká pravidelné krmení. Dospělí je přitom mohou pozorovat za příspěvek na stravu 2 Eura, děti za jedno.