Chcete poznat Podyjí opravdu do hloubky? Zúčastněte se naší konference

Říjnová konference připomene hned dvojí výročí. Národní park Podyjí slaví třicet let své existence a jeho rakouský partner je jen o deset let mladší. Dozvědět se více o tomto společném přeshraničním území můžete na akci, která se uskuteční od 19. do  20. 10 v Hnanicích. Správa parku nyní poslední volná místa otevírá široké veřejnosti.  Přihlásit se můžete do 27. srpna.

Image

„Oba národní parky na Dyji (český i rakouský) slaví významné jubileum. Je důležité se ohlédnout a zamyslet nad úspěchy i problémy péče o přírodu a krajinu. Dvacet let přeshraniční spolupráce též ukazuje, že rozdíly v přístupech nemusí vést ke konfliktům, ale ke vzájemnému obohacení,“ říkají organizátoři konference. Přihlásit se na ní můžete pomocí tohoto formuláře.

Program konference zahrnuje přednášky o ochraně přírody Podyjí a Thayatalu ale i podrobnější diskuze a panely věnované fenoménům vody nebo rostlin a živočichů. Nedílnou součástí Podyjí jsou samozřejmě lidé, kteří zde žijí nebo sem přijíždějí jako turisté. I jim je věnována jedna celé část akce. Poslední den se účastníci vydají na exkurzích přímo do obou národních parků. 

Pozvánka a podrobné informace o konferenci  Pozvánka a podrobné informace o konferenci (1,07 MB)

Image

logo-eu-interreg-600.jpg