Do Thayatalu se na začátku léta vrátí Český týden. Nabídne slevy i speciální akce v češtině

Od soboty 4. července až do neděle 12. července se návštěvníci rakouského partnerského Národního parku Thayatal mohou těšit na speciální Český týden. Zájemcům nabídne zajímavou česko-rakouskou exkurzi, výstavu i slevy na vstup do návštěvnického centra v Hardeggu nebo na pravidelné krmení tamních koček divokých.

Image

Nejmenší rakouské město - Hardegg. Foto: Claudia Ebner

Poloviční vstupné zaplatí v rámci Českého týdne návštěvníci stále výstavy v tamním Nationalparkhausu. Věnuje se historii podyjské přírody a její součástí jsou i projekce dokumentů. S českým překladem pro ně také bude připraveno pravidelné odpolední krmení koček divokých.

Speciální česko – rakouská exkurze pak na turisty čeká v neděli 5. července. Společně s ze strážci Národního parku Thayatal se vypraví po stopách tajemných dějin údolí Kajabachu. Rodinná vycházka jim přiblíží neobvyklé příběhy o dávno zaniklých cestách a mlýnech, o sukovitých prastarých dubech a o přírodě, která časem stírá všechny stopy, tohoto romantického údolí. Tato vycházka slibuje jedinečné zážitky pro děti i dospělé. Výlet můžete navíc příjemně zakončit prohlídkou zříceniny hradu Kaja a lahůdkami z vinařství Rockenbauer.

Český týden v Thayatalu

Slevy v návštěvnickém centru Nationalparkhaus Hardegg:

Krmení divokých koček s výkladem v českém jazyce
Každý den od 15.30 hod v návštěvnickém centru Nationalparkhaus Hardegg.
Navštivte naše dvě kočky divoké, Friedu & Carla, a uvidíte jejich sílu a šikovnost při šplhání a hledání kořisti při krmení (jehož součástí je i filmový dokument s českými titulky).
Vstupné: dospělí € 2,- (místo € 3,-), děti 6 -14 let € 1,- (místo € 1,50)

Výstava Natur-Geschichten - příběhy přírody, s promítáním filmu
denně 9.00-18.00 hod
Vstupné: € 2,50 (místo € 4,50).

Exkurze:

Mystické příběhy z údolí potoka Kajabach
neděle, 5. července, 14.30 hod.
Vedoucí: strážkyně Helga Donnerbauer a Katka Křivánková
Sraz: zřícenina hradu Kaja
Trvání: ca. 4 hodin
Bez účastnického poplatku!
Přihlášky do soboty 4. července, 15 hod., na info@np-thayatal_at nebo +43 2949/7005

Výstava:

20 let fotografování v národním parku
Vernisáž: 4.7.2020 od 17:00 hod.
Sraz: Galerie Hardegg, trvání: 1h, není nutná registrace, žádný účastnický poplatek. Výstava otevřena od soboty 4. července do pátku 17. července (sobota a neděle od 10.00, jinak na vyžádání: +43 (0) 2949/7005)