Skupina Český dřevák vystaví na vranovském zámku fotografie krajiny i sídel

/POZVÁNKA/ Správa Národního parku Podyjí ve spolupráci s partnery připravila na letošní sezónu na vranovském zámku výstavu fotografií pořízených klasickými analogovými metodami. Vernisáž výběru prací skupiny Český dřevák a výtvarnice Evy Jeníčkové se uskuteční ve čtvrtek 23. června od 17:00. V galerii Thayana bude k vidění až do konce září. 

Image

Tvůrčí skupina Český dřevák se zapsala do historie české klasické fotografie zejména v prvním desetiletí našeho století. Jaroslav Beneš , Petr Helbich, Karel Kuklík, Bohumír Prokůpek, Tomáš Rasl, Jan Reich pracují formou klasické analogové fotografie, často ve formátu kontaktní kopie. „Většinu z nich pojí umělecká dokumentace přírody, krajiny i sídel České republiky. Mnozí z nich se zaměřili na hodnoty naší chráněné přírody,“ popisuje ředitel Správy Národního parku Podyjí Tomáš Rothröckl.

Žijící autoři (Beneš, Helbich, Rasl) k dnešní retrospektivě přizvali třebíčskou výtvarnici, malířku Evu Jeníčkovou, která sdílí se skupinou podobné umělecké zaměření.

Název výstavy: Český dřevák & Eva Jeníčková j.h.
Místo konání: Státní zámek Vranov nad Dyjí, galerie Thayana
Termín: 23.6. až  30.9. 2022

Pozvánka na výstavu Pozvánka na výstavu (600,64 KB)