Mezi včelí úly nebo na brigádu na vřesoviště. Od června obnovujeme náš návštěvnický program

/ONLINE PŘIHLÁŠKY NA AKCE/ Hned dvě akce Správy parku mohou v červnu navštívit zájemci v Podyjí. Částečně tak obnovujeme náš program pro veřejnost. První červnovou sobotu se lidé mohou vydat za včelí královnou na Vranovsko. Druhý červnový víkend pak přiložit ruku k dílu na vřesovišti mezi Konicemi a Popicemi. Kapacity obou akcí jsou ale omezené a je nutné se na ně přihlásit dopředu.

Image

Za včelí královnou

Zhruba tříhodinový program na stanovištích včelstev v okolí Vranova nad Dyjí zaměřený na význam včel pro přírodu i pro člověka jsme pro vás připravili ve spolupráci se včelařem Františkem Texlem na sobotu 13. června. Mimo jiné vás na něm čekají ukázky praktického včelaření přímo v terénu a návštěvu včelařského zázemí.

Na akci se můžete do konce května přihlásit pomocí tohoto formuláře:
Za včelí královnou 

Přírodě na pomoc: Bylinková brigáda na vřesovišti

Hned následující sobotu (20. června) se s námi můžete vypravit na podyjská vřesoviště. S vaší pomocí budeme pečovat o louky a stepní trávníky v Trauznickém údolí. Čeká vás sekání trávy, odstraňování keřů a celkový úklid místa. Pro děti máme připravené samozřejmě méně náročné práce. Následovat bude malý ohýnek s kotlíkem, vaření bylinkového čaje z bylin, které posečeme. Pro dospělé pak třeba i informace o výrobě koření a čajů.

I tato akce má omezenou kapacitu. Přihlaste se na tímto formulářem:
Přírodě na pomoc: Bylinková brigáda na vřesovišti