Blíží se uzávěrka ankety Strom Znojemska 2012

Již jen do 16. listopadu mohou navrhovatelé posílat své tipy na Strom Znojemska letošního roku. Vítěz minulého ročníku se opět umístil i v celostátní anketě Strom roku 2012.

Třetí ročník regionální soutěže byl vyhlášen na začátku června a jeho první fáze se blíží ke konci. Z došlých návrhů pořadatelé opět sestaví výstavu, která bude od 6. prosince až do vánočních prázdnin přístupná na SOU a SOŠ na Přímětické ulici, poté se přestěhuje do Domu umění ve Znojmě a poprvé bude k vidění i na severu okresu, v Moravském Krumlově. Podrobnosti najdete zde.

Vítězné stromy z minulého ročníku naší soutěže - Popické lípy - se probojovaly až do celostátního kola ankety Strom roku 2012, jehož výsledky byly vyhlášeny tradičně na den stromů 20. října. I když jsme nebyli tak úspěšní, jako v minulém roce, umístili se naši dva kandidáti s počtem 1 780 hlasů na 6. místě, což je v rámci celé republiky velký úspěch (jen pro připomenutí: vloni to byl Skalický platan na třetím místě s 5 818 hlasy). Už jen to, že "naše" stromy byly odbornou porotou dva ročníky po sobě vybrány mezi 12 finalistů, je pro nás pocta. A mělo by to být hlavně poselství o hodnotě stromů okolo nás.

Lípy u popické kaple

I když ti největší velikáni byli možná již navrženi do soutěže v minulých dvou ročnících, všímejte si stromů ve svém okolí a zamyslete se nad tím, jestli některý - třeba zrovna ten váš oblíbený - nestojí za to, aby o něm věděli také ostatní.

strom roku 2012 strom znojemska 2012 (119,98 KB)