Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021    2022   

<<   leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec   >>


Publikovaných článků: 6


Září: od houfujících se vlaštovek až po jelení říji

170317_pohled_do___dol___Dyje_200.jpg /KALENDÁŘ, AKTIVITA PRO DĚTI/ Prvního září vždy doprovázely děti do škol vlaštovky, které se k sobě houfně a neposedně tiskly na drátech elektrického vedení. A není tomu jinak ani v letošním roce, kdy za pospolitého švitoření poletují v odvážných kreacích, a obratně loví poletující hmyz. Avšak s postupujícím zářím a s nástupem chladných dnů se snižuje možnost najít dostatek potravy. A proto se z naší přírody postupně v tomto období vytrácí nejen vlaštovky a jiřičky, ale i kukačky, či čápi bílí i černí, kteří se společně s mnoha dalšími druhy z ptačí říše vydávají na dalekou pouť do svých zimovišť. 


Chcete poznat Podyjí opravdu do hloubky? Zúčastněte se naší konference

190212-kravi-hora-zasahy2019-02-200.jpg Říjnová konference připomene hned dvojí výročí. Národní park Podyjí slaví třicet let své existence a jeho rakouský partner je jen o deset let mladší. Dozvědět se více o tomto společném přeshraničním území můžete na akci, která se uskuteční od 19. do  20. 10 v Hnanicích. Správa parku nyní poslední volná místa otevírá široké veřejnosti.  Přihlásit se můžete do 27. srpna.


Výstava v muzeu ukazuje, jak se mění znojemská příroda

Rostliny a zvířata, která už na Znojemsku nepotkáte, ale i druhy, které se tu nově zabydlují. Výstava Ztráty a nálezy ve znojemském muzeu názorně ukazuje, jak se příroda regionu hlavně v posledních sto letech změnila. Připomíná i třicet let existence Národního parku Podyjí. Své brány otevře 20. srpna ve výstavním sále minoritského kláštera.


Získejte od nás puzzle a magnetky. Odpovězte správně na tři otázky

/SOUTĚŽ, VÝHERCI/ V březnu to bylo přesně třicet let od vyhlášení Národního parku Podyjí. Abyste mohli dárky dostávat i vy, tak pro vás máme sérii soutěží. Pokud správně odpovíte na naše otázky, máte šanci získat zajímavé ceny z naší produkce. Tentokrát skládačky puzzle z našich biotopů a magnetky. Dostane je pět z vás, kteří do 22. srpna správně odpovědí na následující otázky.


Dvě výstavy připomínají rozmanitost a výročí národních parků Podyjí a Šumava

Hned dvě výstavy připravila pro návštěvníky ve spolupráci s kolegy ze Šumavy Správa Národního parku Podyjí. Na celnici u rakouského hraničního městečka Hardegg mohou lidé obdivovat velkoformátové fotografie rostlin a živočichů Podyjí. Na vranovském zámku zase navštívit říši šumavských pralesů. 


THAYENSIA 17/2020