Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021    2022   

<<   leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec   >>


Publikovaných článků: 3


Získejte ilustrovaného průvodce biotopy a podsedák

/KVÍZ O CENY, VÝHERCI/ Biotop není jen přírodní koupaliště. Biotopy jsou všude kolem nás. Věříme, že to víte, a proto vám nabízíme možnost získat ilustrovaného průvodce těmi podyjskými. A abyste při pozorování přírody neprochladli, tak i praktický podsedák. Národní park Podyjí totiž letos slaví 30 let své existence a k jeho narozeninám tak dárky můžete dostat i vy. 


Ředitelé národní parků Podyjí a Thayatal podepsali novou dohodu o péči o Podyjí

Znojmo / Hardegg – Ředitelé národních parků Podyjí a Thayatal podepsali aktualizovanou verzi smlouvy o společné péči o přírodu Podyjí. Slavnostním potvrzením dohody na vranovském zámku v půlce října vyvrcholila konference Společným směrem, která připomněla třicet let existence národního parku na české straně a dvacet let na rakouské. Více než stovka odborníků, zástupců samospráv i neziskových organizací na ní diskutovala o minulosti i dalším směřování ochrany přeshraničního území údolí Dyje.


Listopad: Zahalený do mlžného oparu

/KALENDÁŘ, AKTIVITA PRO DĚTI/ Listopad – zvukomalebný název měsíce, který vyjadřuje to nejdůležitější, co se v přírodě děje. Začátkem tohoto měsíce nás lesy pořád ještě vítají oděné do hýřivých barev podzimu. Ale již při sebemenším větříku vidíme, jak se ze stromů spirálovitě snášejí listy k zemi. Neklamným znamením, že podzim už je opravdu tady, je šustění spadaného listí při každém kroku.