Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021    2022   

<<   leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec   >>


Publikovaných článků: 7


Zasedání pracovní skupiny pro regionální rozvoj Rady NP Podyjí (tisková zpráva)

Dne 28. ledna 2010 proběhlo v Návštěvnickém centru Správy Národního parku Podyjí v Čížově zasedání pracovní skupiny pro regionální rozvoj Rady NP Podyjí. Hlavním bodem jednání bylo projednání návrhu zásad Jednacího řádu „Poradní komise Správy NP Podyjí pro výstavbu a územní plánování“. Členové pracovní skupiny - starostové obcí - se dohodli se představiteli Správy NP Podyjí na obsahu projednávaného dokumentu a o budoucí funkci potřebného poradního orgánu.


Devět mlýnů - vyprávění Bruno Kaukala

Tento text je převzatý z Jihomoravské ročenky 1997, str 58 - 71. V osobní vzpomínce zde autor, coby místní rodák a posléze odsunutý sudetský Němec, vypráví o oblasti Devíti mlýnů. V barvitém líčení se prolínají dávné legendy s pohnutou minulostí tohoto pozoruhodného místa.


Filmy z festivalu EKOFILM můžete vidět i ve Znojmě

Není vám lhostejný osud našeho životního prostředí, máte rádi dokumenty o přírodě nebo dáváte přednost zajímavým snímkům z oblasti sociologické problematiky? V tom případě by práve vás mohl zaujmout některý ze snímků Ozvěn EKOFILMU, které probíhají ve Znojmě od 12. do 26. ledna. Zajímavý je i další program - přednášky s besedami a pozorování hvězdné oblohy.


Stopy pro běžkaře

Na okraji Národního parku Podyjí byla poprvé v historii zimních sportů Znojemska vytvořena strojově upravená stopa pro běžkaře. Tuto milou pozornost pro příznivce bílé stopy zajistila znojemská firma TOP SPORT, maloobchod se sportovním zbožím a nadšenec pro zimní sporty, pan Karel Chmelíř.    


Monitoring návštěvnosti 2006

V roce 2006 proběhlo na území NP Podyjí celoroční sčítání návštěvníků doplněné o dotazníkové šetření mezi návštěvníky NP a mezi obyvateli obcí NP. Tento článek předkládá výsledky projektu.


Ošetření dubů na jezdecké trase

V Národním parku Podyjí bylo provedeno ošetření starých dubů podél červeně značené jezdecké stezky mezi rozcestím nad Andělským mlýnem a Hradišťskými terasami.


Ozvěny Ekofilmu ve Znojmě

Během letošního ledna proběhne ve Znojmě promítání vybraných vítězných snímků z posledních dvou ročníků mezinárodního festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm. Znojemské Ozvěny Ekofilmu budou zahájeny 12. ledna besedou s PhDr. Efremem Jindráčkem, Ph.D. o klášterech ve Znojmě a jejich odkazu.