Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020   

<<   leden únor březen duben květen červen červenec srpen září


Publikovaných článků: 6


Užijte si soboty na sousedských setkáních u lesenského letohrádku a v Havraníkách

Hned dvě sousedská setkání jsme pro vás ve spolupráci s obcemi připravili na poslední zářijové soboty. „Posezení při babím létě“ si můžete užit v sobotu 19. září u letohrádku nedaleko Lesné. O sedm dní později 26. září na vás program pro rodiny s dětmi a například i soutěž o nejlepší sladký či slaný zákusek čekají u rybníka v Havraníkách. Obě akce začínají ve 14 hodin.


Chcete hospodařit vstřícněji ke krajině? Přihlaste se na seminář

Správa Národního parku Podyjí s partnery vás zve na odborný seminář "Aby nám nevyschlo...".  Zemědělci, obce nebo zaměstnanci státní správy se na něm mohou dozvědět více o vstřícnějším hospodaření ke krajině. Akce je pro účastníky zdarma. Její kapacita je ale omezená. 


Světelné znečištění a hmyz

Hmyz je na světě 140krát déle než my lidé. Nyní je ale zřejmé, že hmyz začíná souboj s naší civilizací prohrávat. Zatímco naše evoluce směřovala k jedinému nespecializovanému modernímu člověku, evoluci hmyzu uvozuje vznik obrovského množství vysoce specializovaných druhů. 


Vyřizovat úřední záležitosti u nás můžete od září jen s rouškou

Z důvodů prevence šíření nákazy koronavirem bychom vás rádi poprosili, abyste osobní návštěvu budov Správy Národního parku Podyjí omezili na minimum. Pro vyřízení neodkladných úředních záležitostí využijte prosím datové schránky, emaily, telefonické nebo poštovní spojení. 


Putování Podyjím - vzpomínky z dávných dob


Příroda do kapsy