Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017   

<<   leden únor březen duben květen


Publikovaných článků: 6


Rekonstruovanou českou celnici v Hardeggu otevře výstava unikátních historických fotek

Část čerstvě zrekonstruované české celnice v Hardeggu otevře v sobotu 27. května výstava více než dvou desítek unikátních fotografií z předválečného Hardeggu a jeho okolí. Spolu s vernisáží od 14:00 hodin začne na přilehlé louce i hravé odpoledne pro rodiny s dětmi. Od začátku června do konce sezony tu bude fungovat také nový informační bod Správy Národního parku Podyjí.


Půlhodinový dokument Obrázky z Podyjí je online. Podívejte se

Dokument o národním parku Obrázky z Podyjí je dostupný online. Podívat se na něj můžete na našem kanále na serveru You tube. Na stejném místě je dostupná i série osmi mikrodokumentů zaměřených na různé fenomény Podyjí. Půlhodinový dokument měl premiéru v březnu minulého roku. Letos v půli května ho také odvysílala Česká televize a slovenská Joj Plus. Krátká videa jsme pak postupně zveřejňovali na našem webu. 


Tajemné kruhy čirůvek mohou mít až 100 let. Právě rostou v nebývalém množství

Deštivé počasí v první polovině května připravilo neobvykle dobrou půdu pro růst jarních hub. V nebývale velkém množství tak můžeme nyní v přírodě vidět typicky májové druhy závojenku podtrnku a čirůvku májovku, tvrdí mykolog Radomír Němec.  Právě druhá z nich roste v každoročně se zvětšujících kruzích. Odborníci odhadují, že některé z nich mohou mít na Znojemsku až sto let. 


Nejsympatičtější stromem Znojemska se stal buk z Miroslavských Knínic

Ve čtvrtek 4. května byli slavnostně vyhlášeny výsledky hlasování v anketě - zvítězil buk, lipová alej a břečťan.


Slavnostní vyhlášení ankety Strom znojemska

Zajímá vás, který strom  dostal tentokrát nejvíce hlasů? Přijďte na slavnostní vyhlášení výsledků ankety ve čtvrtek 4. května do Jubilejního parku ve Znojmě.


Otevření krajiny u Havraníků. Zmizely kilometry plotů bývalých sadů

Vřesoviště mezi Popicemi a Havraníky je od letošního jara otevřenější. Zmizely zhruba čtyři kilometry plotů a stovky betonových sloupků okolo bývalého třešňového a višňového sadu. Krajina je tak mnohem více prostupná pro návštěvníky Podyjí i živočichy.