Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017   

<<   leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad


Publikovaných článků: 5


Nebezpečné stromy uzavřely cesty kolem přehrady

170413_disturbance_200.jpg Kvůli odstraňování stromů uzavřeli správci národního parku tři cesty v okolí Znojemské přehrady. Nejméně až do konce roku se turisté neprojdou po žluté trase ze Znojma podél řeky k ústí Trauznického údolí. Kvůli odvážení dřeva jsou dočasně zavřené i dvě stezky na druhé straně řeky. Žlutá trasa od Vlčí jámy k lomu u Hradiště a zelená po hraně údolí z lomu k vyhlídce Králův stolec. Několik set metrů značené cesty budou lidé muset obejít i u Příček nedaleko Lukova.


Mýtní smrkový porost

Tento kurz je zaměřen na lesní porost, který byl založen za účelem finančního zisku z vyprodukovaného dřeva, tedy jako les hospodářský, ve kterém nenachází stromy vhodné podmínky pro svůj růst. Kurz by měl navazovat na kurz „Stará dubová pařezina”, ve kterém se žáci odbobnými aktivitami seznámili s lesem blízkým potenciálně přirozenému stavu, díky čemuž mohou dobře vnímat zásadní rozdíly mezi těmito dvěma typy lesa.


Pomozte nám vybrat Dobrý skutek pro Podyjí 2017

160516_schneider_200.jpg /ANKETA/ Stromořadí ovocných dřevin u Čížova, práce se studenty přímo v národním parku nebo třeba úklid ústí Trauznického údolí.  I letos hledáme Dobrý skutek pro Podyjí. Tři z kandidátů vybere Správa parku. O ceně veřejnosti můžete rozhodnout vy v naší online anketě.  Až do 26. listopadu můžete vybírat z pěti možností. Dobrý skutek pro Podyjí za rok 2017 vyhlásí Správa parku ve středu 29. listopadu v 17:00 ve znojemské městské knihovně.


U Mašovic a Havraníků vyrostly ohrady. Exmoorští poníci by se v nich mohli objevit do konce roku

Nové ohrady pro exmoorské poníky vyrostly na přelomu října a listopadu na Havranickém vřesovišti a bývalé Mašovické střelnici. Jedenáct divokých koní z anglického Exmooru by lokality mohlo začít spásat už na konci roku.  Pomohou tak udržovat tato jedinečná území. Přípravy na jejich příjezd odstartovaly již v loňském roce.


Prosekané stráně pomohou vřesu nebo světlomilným orchidejím

Na Hardeggské stráni, u popické kaple nebo na Kraví hoře mohou lidé v těchto dnech potkat lesníky prořezávající náletové dřeviny. Na různých místech také probíhá podzimní dosékání nebo mulčování luk. Správci Národního parku Podyjí se tak snaží udržet nebo rozšířit prostor pro světlomilné orchideje či třeba trsy vřesu.